PONUKA
TECHNICKÝ POPIS MONTOVANEJ GARÁŽE.

Stena montovanej garáže je z tepelnoizolačného panelu PUR hrúbky 60 mm odtieň RAL 9002 (slabo šedá). Tepelnoizolačný panel je určený na použitie ako stenový a má zámkový spoj s viditeľnou úchytnou skrutkou. Hlavné prednosti tohto panelu sú jeho praktickosť a funkčnosť. Z toho vyplývajú nízke ekonomické náklady na výstavbu garáži. Tento panel sa používa pri oplášťovaní objektov s dobrými tepenoizolačnými vlastnosťami.
Strecha montovanej garáže je z tepelnoizolačného panelu PUR hrúbky 60 mm odtieň RAL 9002. Panel je projektovaný ako izolačná krytina pra šikmé strechy s minimálnym sklonom 7 % pre použitie v bežných klimatických podmienkach.
Tieto panely sú uchytené na drevenej konštrukcii tvorenej s hranolov hrúbky 10x10cm bez povrchovej úpravy. Drevené stĺpy sú o zem upevnené v kotviacich pozinkovaných dielcoch a ďalšie drevené komponenty sú do seba upevňované samoreznými skrutkami.
Garážová brána je uchytená do stenovému panelu, ktorý je upravený podľa rozmerov brány. Sekčná brána neobsahuje tepelnú izoláciu a je dodávaná v odtieni RAL 9010.(biela)
Klampiarske časti stavby sú urobené podľa tech. manuálu firmy IZOPAN. Ich úprava sa robí na mieste stavby podľa rozmerov garáže.
Pre montované garaže nie sú potrebné základy, postačujúci je asfaltový alebo betónový podklad. Pri montáži je potrebný pracovný priestor cca 1 m okolo stavby.                                             

             

OSTANÉ PODMIENKY DODÁVKY STAVBY.

Dodávka stavby sa realizuje na základe objednávky, pri ktorej bola zložená záloha 50 % z ceny diela. Zvyšná čiastka sa uhrádí v deň odovzdania stavby. Doba výstavby pri bežných klimatických podmienka je do troch dní od nástupu na stavenisko. Nástup na stavenisko je minimálne do 7 dní od doručenia objednávky.
Dodávateľ na predmet dodávky dáva záruku dva roky na bezporuchovú prévádzku objektu. V prípade vzniku závad ich odstráni na základe písomného vyrozumenia.

POLOŽKY CENOVEJ PONUKY GARÁŽE.

P.č.
Názov - popis
Poznámky
1.
Sendvičové izolačné panely hrúbky 60 mm - stena
 
2.
Sendvičové izolačné panely hrúbky 60 mm - strecha
 
3.
Drevená konštrukcia bez povrchovej úpravy, profil 100 x 100 mm
 
4.
Sekčná brána Typ VERSUS (v=2000 x š=2500 mm)
 
5.
Klampiarske prvky (zvod, žlab, oplechovanie)
 
6.
Spojovací materiál
 
7.
Kotviace prvky drevenej konštrukcie
 

Verzia pre tlač

6-garáž       3-garáž

6-garáž       3-garážVaše najčastešie otázky.


1. Čo by sme mali vedieť pred kúpou garáže ?
Predovšetkým na aký účel bude garáž slúžiť. Či len na parkovanie vozidla, či na prípadnú údržbu alebo i na skladovanie rôznych vecí. Od toho sa odvíja rozhodnutie aký typ garáže je najvhodnejší, z hladiska rozmerov a zateplenia garáže.

2. Je potrebné stavebné povolenie ?
Montujeme garáže aj na betónovy a asfaltový podklad. Je potrebné vybaviť stavebné povolenie. /ohlásenie drobnej stavby/. Toto si vybavuje stavebník..

3. Kde zoženiem podklady, nákresy pre stavebné povolenie?
Podklady Vám na vyžiadanie pošleme.

4. Sú uvedené ceny konečné, alebo sa k nim pripočítajú rôzne príplatky ako montáž, doprava, DPH atď.?
V našich cenníkoch prípadne kalkuláciach je vždy uvedená konečná cena za kompletnú dodávku včetne montáže, dopravy, DPH, príp. ďalších doplnkov.

5. Aké sú poskytované záruky?
Záruku, na antikoróznu odolnosť plášťa, poskytujeme v dĺžke 5 rokov. Na montážne vady 2 roky a na použité komponenty (zámok, zarážky, atď.) podľa záruky od dodavateľov.

6. Prečo by som si mal(a) vybrať túto garáž? V čom sa líši od ostatných ?
Preto, že sme na trhu jediný slovenský výrobca (pokiaľ je nám to známe ostatné garáže v podobnej kvalite sú dovážané zo susedných krajín a tým i drahšie.) Preto, že poskytujeme 5 ročnú záruku. Preto, že ponúkame najviac možnosti úprav rozmerov a tvarov.

7. Sú na trhu aj iné možnosti ?
Áno. Dajú sa kúpiť garáže z betónových skeletov. Tieto garáže sú zhruba 2-3x lacnejšie než naše výrobky, ale poskytujú možnosti klasicky stavanej garáže. Ďalej sú na trhu garáže z čierneho plechu. Tieto sú cca o 1/4 lacnejšie. Čierny plech je však nutné každoročne ošetrovať. Na našom trhu sú ponúkané i garáže z podobných materialov ako sú naše. Tie sú dovážané zo zahraničia, preto sa ich cena pohybuje vyššie než naše a neposkytujú takú variabilitu. Naše garáže poskytujú najlepší pomer medzi kvalitou, užitkovou hodnotou a cenou.

8. Čo všetko je potrebné pre montáž?
Pracovný priestor 1 m okolo garáže. Pre montáž potrebujeme mať zdroj el. energie 230V. Ak nie sú splnené tieto požiadavky, je nutné nás na to upozorniť, aby sme mohli prispôsobiť postup montáže.

9. Čo je vhodné pripraviť ako podklad pre garáž?
Najvhodnejšie je pripraviť betónové pätky, na ktoré sa postaví garáž. Po ukončení montáže si zhotovíte podlahu podľa Vašich možností. Je možné použiť rôzne materialy ako dlaždice, zámková dlažba, betónová doska, panely, a iné. Dôležité je, aby podklad bol v rovine, aby sa nekrížil rám garáže či neotvárala samovolne brána garáže. Garáž sa dá postaviť na akýkoľvek správne zpevnený povrch. Záleží na spôsobe užívania.

10. Je garáž vetraná ?
Na požiadanie zákaznika. Garáž môže byť vetraná cez vetracie otvory, resp. cez dvere alebo osadené okná. Umiestnenie vetracích otvorov pri podlahe a pod hrebeňom strechy vytvára komínový efekt (sanie). V dôsledku tohto vzduch prúdi okolo stien a vysušuje prípadnú vlhkosť.

11. Dá sa garáž premiestniť ?
Á no, garáž sa dá premiestniť, rozobrať a previesť. Garáž nie je stavaná ako stavebnica a niektoré spoje sú nerozoberateľné (musia sa odbrúsiť, či odvŕtať), preto nie je vhodné používať garáž ako mobilnú.

12. Je možné do garáže zabudovať iné než dvojkrídlové brány?
Dvojkrídlové brány štandartne nemontujeme z dôvodu lepších cien výklopných brán, ale na požiadanie zákazníka dodáme aj tieto typy brán. Spolupracujeme s rôznymi dodavateľmi brán v SR. Cena závisí od Vášho rozhodnutia.

13. Dá sa garáž zatepliť?
Garáže montujeme aj s jednoplechovým opláštením, alebo s dvojplechovým. Štandardne nie, garáž sa montuje zo sendvičových tepelnoizolačných panelov. Teda nie je treba ju zateplovať.

14. Musí sa garáž nejako udržiavať alebo natierať ?
Kovovy rám je s pozinkovaného materialu, teda nie. Drevený rám je nenatretý, v prípade požiadavky užívateľa sa drevo natrie penetračným náterom s ochrannými faktormi. Vďaka dobrej kvalite náterov je 5 ročná záruka na garáž.

15. Aký rozdiel je medzi našou garážou a murovanou stavbou?
Murovaná garáž využíva mokré procesy (omietky, malty, betonáže). Montáž našej garáže je podstatne rýchlejšia než murovaná stavba. Pokiaľ je naša garáž zateplená dá sa v nej prikurovať je zrovnateľná s murovanou stavbou. Pokial sa v nej nebude kúriť, premrzne tak isto ako murovaná garáž. Montáž našej garáže je lacnejšia než murovaná stavba a nepotrebuje základy ako murovaná stavba.

16. Ako mám postupovať ak si chcem garáž objednať?
Stačí zavolať na mobil +421 908 932 940 ,fax +421 48 413 81 78, alebo e-mail: pretech@zoznam.sk a zaslať svoju požiadavku. My Vám obratom zašleme objednávku, ktorú potvrdíte. Tým sa stane objednávka pre Vás i pre nás záväzná. Zálohy vyberáme z dôvodu prejavenia seriózneho záujmu o dodávku garáže. Musí byť minimálne 40% z ceny. Zvyšok zaplatíte v hotovosti podľa potvrdenej ceny na objednávke pri odovzdaní diela.

17. Akú sú dodacie lehoty ?
Dodacie lehoty sú cca 4-5 týždňov od záväznej objednávky. Záleží na type objektu a momentálnom množstve objednávok. Po dobu 4-5 týždňov trvá vybavenie stavebného povolenia.


Pokiaľ ste tu nenašli odpoveď na Vašu otázku kontaktujte nás. Radí Vám písomne odpovieme. Pre Vaše dotazy použite e-mailovú adresu pretech@zoznam.sk .

Linky